⛔️ UWAGA❗️Oszuści podszywający się pod serwis aukcyjny ALLEGRO ⛔️

PODAJ DALEJ/ UDOSTĘPNIJ ❗️

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego zamieścił ostrzeżenie dotyczące fałszywych stron internetowych, udających popularny serwis aukcyjny Allegro.

Za pośrednictwem tych witryn oszuści mogą pozbawić nas znacznych środków.

—— Zawsze dokonuj płatności bezpośrednio w serwisie gdzie dochodzi do transakcji. Fałszywe panele do płatności rozsyłane są najczęściej za pomocą aplikacji WhatsApp”. Przestępcy coraz częściej próbują oszukiwać użytkowników podstawiając im fałszywe strony serwisów aukcyjnych. Po wprowadzeniu danych na podstawionej stronie nasza karta jest błyskawicznie CZYSZCZONA ”przez oszustów”! —— przypominają eksperci Komisji Nadzoru Finansowego.

Na foto zamieszczonych we wpisie, widać panele transakcyjne – poprzez kartę oraz system płatności. Oba jednak znajdują się na stronie „433.mobile-allegrolokalnie.shop”, a nie na stronach prawdziwych serwisów płatniczych (w tym przypadku Allegro)

Teraz coś od Naszej redakcji – skąd wiemy ze link jest podejrzany? ⤵️⤵️

Ostatecznie decyduje PRZECZUCIE. Ale zawsze należy sprawdzać adresy odwiedzanych stron i dokładne adresy e-mail (liczy się każda literka 🙂 )W przypadku stron internetowych warto też upewnić się, czy połączenie jest bezpieczne (zielona kłódka przed adresem strony i adres rozpoczynający się od https://)

W razie wątpliwości, przed wykonaniem przelewu lub wpisaniu swoich danych osobowych, musicie skontaktować się z adresatem wiadomości (NAJLEPIEJ osobiście lub telefonicznie). Jeśli kontaktu/odzewu BRAKUJE, wstrzymajcie się z przesyłaniem danych i pieniędzy.

I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE ❗️

ZAPAMIĘTAJCIE! Żadne banki czy inne instytucje, nie proszą nas o podanie danych tak wrażliwych (jak na przykład hasła do konta) w korespondencji mailowej.

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU OSZUSTWA⚠️

Jeśli poczujesz się oszukany, sprawę można zgłosić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta pod nr tel.

☎️801 440 220 oraz
☎️ (22) 290 89 16
lub pisząc wiadomość na adres:
📩porady@dlakonsumentow.pl