❌ KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY ❌

Wczoraj przed godziną 20:00 z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się anonimowy rozmówca, który poinformował o jadącym od strony Międzyrzeca Podlaskiego samochodzie ciężarowym. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca ciężarówki może być pod działaniem alkoholu. Bezpośrednio po zgłoszeniu opisywany samochód zatrzymali policjanci z łukowskiej drogówki. Mundurowi zauważyli, że kierujący autem 42-letni obcokrajowiec w trakcie jazdy jadł posiłek. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, ale mężczyzna jedzenie popijał piwem. Po sprawdzeniu okazało się, że 42-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj, gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzut.

Kilka minut później do dyżurnego wpłynęła kolejna informacja, z treści której wynikało, że tym razem w Sulejach jeździ samochód marki Audi, którego kierowca może być pijany. Również ta informacja potwierdziła się. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce odnaleźli stojącą na drodze opisywaną osobówkę. Z ich ustaleń wynikało, że autem tym kierował miejscowy 25-latek. Młody mężczyzna twierdził, że nie jeździł tym samochodem, ale nie potrafił logicznie wytłumaczyć w jaki sposób jego auto znalazło się na drodze. Mundurowi nie uwierzyli w jego zapewnienia, a kolejne ustalenia utwierdziły ich w przekonaniu, że on był kierowcą audi. Po sprawdzeniu okazało się, że 25-latek miał prawie 2 promile alkoholu. Również i on stracił prawo jazdy a noc spędził w policyjnej celi. Gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzut.

Zatrzymanym mężczyznom grozi co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Ci kierowcy będą jeszcze musieli zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

*Źródło KPP Łuków*