Sukces w rywalizacji o awans do finału olimpiady historycznej❗️

Dwoje uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie – Kacper Beczek z kl. IIIb w zawodzie technik informatyk oraz Izabela Kot z kl. II technik logistyk, odniosło sukces historyczny w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Dzięki ogromnej pracy nasza młodzież, jako jedyni uczestnicy z zespołu szkół uczący się bez rozszerzania historii, uzyskali awans do pierwszej części ogólnopolskiego finału olimpiady, który odbędzie się 7 kwietnia br.
W zawodach rejonowych brało udział również dwóch uczniów – Albert Celiński-Jakubowicz i Tomasz Smoliński z kl. II w zawodzie technik agrobiznesu, którym niewiele zabrakło do uzyskania kwalifikacji do eliminacji wojewódzkich.

Rywalizacja młodzieży w tej olimpiadzie to zwieńczenie kilkumiesięcznej, systematycznej pracy oraz zdobywania wiedzy i umiejętności z szeroko pojętej historii politycznej, wojskowości, gospodarczej i kultury Polski z uszczegółowieniem okresu rządów dynastii Piastów i Jagiellonów.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia podczas dalszych rywalizacji.