Trzy dni – trzy wypadki❗️

Trzy wypadki zaistniały w weekend majowy na drogach powiatu łukowskiego. Na szczęście uczestnicy tych zdarzeń doznali niegroźnych urazów ciała, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.

W piątkowo-sobotnią noc w Ławkach, kierujący samochodem marki Audi 18-latek z gminy Łuków wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, przejechał na wprost przez skrzyżowanie i uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że kierujący osobówką w ogóle nie hamował przed zdarzeniem, a siła uderzenia była tak ogromna, że audi uległo całkowitemu zniszczeniu. Na szczęście obrażenia ciała jakich doznał 18-latek i jadący z nim dwaj koledzy nie zagrażają ich życiu. Młodzi mężczyźni najbliższe dni spędzą w szpitalu.

Tej samej nocy w Celinach kierujący samochodem marki Renault 24-latek z gminy Trzebieszów, najprawdopodobniej jechał swym autem na zakręcie z nadmierną prędkością i po wjechaniu do przydrożnego rowu uderzył w betonowy przepust. Kierujący autem doznał niegroźnych urazów, natomiast pasażer jego auta doznał obrażeń ciała wymagających dłuższego leczenia szpitalnego.

W niedzielne popołudnie w Woli Kisielskiej 27-latek z gminy Stanin wybrał się na przejażdżkę swoim quadem. Również on zjechał swym pojazdem z drogi i uderzył w betonowy przepust. Na szczęście młody mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń ciała, nie zagrażają one jego życiu.

Z wykonanych czynności wynika, że uczestniczący w tych wypadkach kierujący pojazdami byli trzeźwi, niemniej jednak teraz prowadzący postępowania ustalą dokładne szczegóły i okoliczności zdarzeń.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.