Już w niedzielę, 8 marca 2026 roku o godzinie 12:00 nad Zalewem Zimna Woda w Łukowie odbędzie się 3. Łukowski Ogólnopolski Zlot Morsów. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników i na stałe wpisało się w kalendarz sportowych inicjatyw miasta.
Organizatorami tegorocznej edycji są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Stowarzyszenie Aktywni z Pasją oraz Miasto Łuków. Spotkanie ma charakter otwarty i integracyjny – zaproszeni są zarówno doświadczeni miłośnicy zimowych kąpieli, jak i osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem.
Najważniejsze wiadomości
ToggleWspólna rozgrzewka i wejście do wody
Program wydarzenia obejmuje tradycyjną wspólną rozgrzewkę, po której uczestnicy wejdą do wody Zalewu Zimna Woda. Organizatorzy zapowiadają także atrakcje towarzyszące, które pozwolą spędzić czas w aktywnej i przyjaznej atmosferze.
Na miejscu przygotowane zostaną dwie gorące sauny oraz balie z ciepłą wodą. Uczestnicy będą mogli skorzystać z ciepłych posiłków i napojów, a także wspólnego ogniska. Zapewnione zostanie zaplecze w postaci przebieralni oraz zabezpieczenie medyczne wydarzenia.
Na pierwszych 100 uczestników czekają pamiątkowe upominki. Biuro Zawodów rozpocznie pracę o godzinie 11:00. Każda osoba planująca wejście do wody zobowiązana jest do wypełnienia i podpisania oświadczenia. Organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie, aby sprawnie dopełnić wszystkich formalności.

3. Łukowski Ogólnopolski Zlot Morsów nad Zalewem Zimna Woda
Morsowanie w Dniu Kobiet i pomoc dla Mateusza
Tegoroczna edycja Zlotu odbędzie się w Dniu Kobiet, dlatego organizatorzy zapowiadają symboliczne podkreślenie tego święta i wspólne świętowanie w nietypowej formie – w wodzie.
Ważnym elementem wydarzenia będzie prowadzona podczas Zlotu zbiórka na rehabilitację Mateusza Drosia. Uczestnicy i goście będą mogli włączyć się w akcję i okazać wsparcie osobie potrzebującej pomocy.
Patronat i wsparcie samorządów
Wydarzenie wspierają Starostwo Powiatu Łukowskiego, Gmina Łuków oraz Koło Gospodyń Wiejskich Rzymy-Rzymki. Patronat nad Zlotem objęli Piotr Płudowski – Burmistrz Miasta Łuków oraz Dariusz Szustek – Starosta Łukowski.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców Łukowa, regionu oraz sympatyków morsowania z całej Polski do wspólnego spotkania nad Zalewem Zimna Woda i aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia.









































