Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu łukowskiego będą miały kolejną okazję do wspólnego spotkania, integracji oraz wymiany doświadczeń.
W kwietniu odbędzie się trzecia edycja Kongresu KGW, który zgromadzi przedstawicielki i przedstawicieli lokalnych społeczności.

Spotkanie środowiska KGW z całego powiatu
III Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Łukowskiego zaplanowano na 11 kwietnia 2026 roku o godzinie 17:00. Wydarzenie odbędzie się w Parisel Palace Hotel Restauracja Wesela w Łukowie, który ponownie stanie się miejscem spotkania aktywnych mieszkanek i mieszkańców działających w strukturach KGW.
Kongres ma na celu przede wszystkim integrację środowiska Kół Gospodyń Wiejskich, które od lat odgrywają ważną rolę w życiu społecznym i kulturalnym lokalnych społeczności. Spotkanie pozwoli na wymianę doświadczeń, prezentację działalności poszczególnych kół oraz nawiązywanie nowych kontaktów pomiędzy ich członkami.
Prezentacja działalności i wspólna integracja
Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie powiatu łukowskiego angażują się w liczne inicjatywy – od wydarzeń kulturalnych i kulinarnych, po działania społeczne oraz projekty promujące lokalną tradycję. Kongres będzie doskonałą okazją, aby zaprezentować dotychczasową działalność kół, podzielić się doświadczeniami oraz inspirować się nawzajem do dalszej aktywności.
Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma charakter integracyjny i ma sprzyjać budowaniu wspólnoty oraz współpracy pomiędzy KGW z różnych gmin powiatu łukowskiego. Tego typu spotkania są również szansą na rozmowy o nowych pomysłach i inicjatywach, które mogą być realizowane w kolejnych miesiącach.
Zasady udziału i zapisy
Do udziału w kongresie zaproszone są Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu łukowskiego. Każde koło może zgłosić maksymalnie cztery osoby reprezentujące daną organizację.
Zapisy na wydarzenie prowadzone są za pośrednictwem sekretariatów Urzędów Gmin. Termin zgłoszeń upływa 31 marca 2026 roku.
Koszt uczestnictwa w kongresie wynosi 100 zł od osoby, natomiast dodatkowe 110 zł netto dofinansowuje Urząd Gminy.
Osoby zainteresowane udziałem mogą również uzyskać dodatkowe informacje drogą mailową, kontaktując się z organizatorami pod adresem kontakt (małpa) pariselpalace . pl
III Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Łukowskiego zapowiada się jako ważne wydarzenie dla lokalnych społeczności, które od lat aktywnie działają na rzecz swoich miejscowości, pielęgnując tradycję, kulturę oraz integrując mieszkańców regionu.









































