Uczeń ZS nr 3 w Łukowie finalistą etapu centralnego olimpiady historycznej!

Uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie Kacper Beczek z kl. IIIb w zawodzie technik informatyk odniósł ogromny sukcesy historyczny w XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. W bieżącym roku rywalizacja odbywa się pod hasłem „Od Cedyni do Orszy” i obejmuje swoim zakresem całą wiedzę z historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z lat 972-1514.

Kacper pomyślnie przeszedł przez cztery stopnie olimpiady, podczas których wykazał się szeroką wiedzą historyczną oraz umiejętnościami myślenia przyczynowo – skutkowego i analizowania faktów. Dzięki ogromnej pracy uzyskał tytuł laureata w eliminacjach rejonowych, wojewódzkich oraz finalisty etapu centralnego. W kwietniu Kacper uczestniczył w pierwszej części zawodów finałowych. Zredagowany przez niego esej na temat „Kształtowania się państwowości polskiej za czasów pierwszych Piastów”, otrzymał ex aequo najwyższą ocenę w województwie lubelskim. Kacper uzyskał tytuł finalistki olimpiady oraz przywilej zwolnienia z matury rozszerzonej z historii zgodnie z rozporządzeniem MEN i korzystania z preferencji przy przyjmowaniu na studia wyższe.
W finale olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża… uczestniczyła również młodsza uczennica – Izabela Kot z kl. II w zawodzie technik logistyk, której zaledwie pół oceny zabrakło do uzyskania tytułu finalistki.
Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesów w nauce oraz realizacji swoich zainteresowań.