W przypadku szkoły w Mikłusach rozważano zamknięcie szkoły ale i różne inne możliwości, w tym przekształcenie placówki w filię szkoły w Trzebieszowie lub przekazanie jej stowarzyszeniu, które prowadziłoby szkołę przy wsparciu gminy.
Takie rozwiązania miały na celu utrzymanie edukacji w miejscowości przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążeń finansowych gminy Trzebieszów. Warto zaznaczyć, że wcześniej szkołę w Jakuszach uratował Wojewoda – o czym również pisaliśmy na Łuków24.info
Kurator wspiera lokalne inicjatywy
Podczas wizyty w Mikłusach, Tomasz Szabłowski podkreślił znaczenie aspektów społecznych w podejmowaniu decyzji o przyszłości szkół. Kurator zaznaczył, że uczeń i nauczyciel są najważniejsi, a decyzje o likwidacji placówek powinny być ostatecznością. Jak mówili nam rodzice liczą na wsparcie z gminy Trzebieszów i współpracę z wójtem Andrzejem Hryciukiem.
Podczas spotkania byli obecni również radni Powiatu Łukowskiego Agata Zabielska i Lucjan Szakalis. Szabłowski na koniec złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych .