Polska wśród 8 państw na świecie, które zdecydowały się całkowicie zamknąć hotele ⛔️🏣

Nasze Państwo jest jednym kilku na świecie, które zdecydowały się całkowicie zamknąć braże hotelarską pomimo nie dysponowania żadnymi badaniami ani danymi, które wskazywałyby na zasadność zamknięcia akurat tej branży.

Dnia 18 stycznia Polska Izba Hotelarzy wysłała zapytanie do rządu, jakie konkretne badania wskazują na zamykanie akurat ich branży. W odpowiedzi przeczytali: „Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Zdrowia nie dysponują takimi danymi.” 🤔

Jak to się dzieje? 🧐

Decyzje odnośnie być albo nie być całych branż w naszym kraju w rzeczywistości podejmuje Rada Medyczna (organ pomocniczy Rady Ministrów i samego premiera Mateusza Morawieckiego) w której skład wchodzi przewodniczący – główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban oraz ponad piętnastu ekspertów medycznych. Rada Ministrów ma do Rady Medycznej pełne zaufanie stosując się do jej rekomendacji.

Decyzja Rady Medycznej odnośnie hoteli motywowana jest ograniczaniem migracji społeczeństwa. Zarówno migracja jak i korzystanie z hoteli nawet w warunkach reżimu sanitarnego na podstawie przeczucia Rady Medycznej istotnie przyczynia się do zwiększania emisji zakażeń.

a Wy co o tym myślicie❓Czy branża hotelarska powinna móc działać z zachowaniem ustalonych norm sanitarnych❓